Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Sobota 20.10. 2018
Dnes má svátek Vendelín
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Petr Vágner a Vánoce

Vzpomínání na Vánoce
Samozřejmě mám asi jako každý na Vánoce v dětství krásné vzpomínky. Máma vždycky napekla cukroví, navařila vánoční klasiku, což jsme později proměnili v naše nejoblíbenější jídla - sýrovou polévku s krevetami, šneky a výborné ryby, táta otevřel ta nejlepší francouzská vína a šampaňské... Vždycky jsme měli živý stromeček, otec občas i zabíjel kapra, tajně zvonil na zvoneček, krájeli jsme jablka, posílali skořápky, někdy i lili olovo. Taky jsme vždycky měli tenkrát těžce sehnatelné banány nebo kiwi. A nejlepší na tom všem bylo, že jsme s bratrem dostali dárky doma a pak jsme jeli k babičce na Moravu, kde na nás čekaly další. A tam to teprve byly ty opravdové Vánoce jako od Lady, protože tam byl vždycky sníh. Prostě krása.


Nejkrásnější vánoční dárek, který jsem dostal
A
si lego, za minulého režimu těžce nedostatkové zboží, které otec sehnal ani nevím kde. A v posledních letech jsou to samozřejmě moje dvě děti, které jsou obě zimní.

3. Jak vypadají vánoční svátky u vás v současné době?

Vánoční svátky jsou u nás v posledních letech většinou hektické, protože pracuju do poslední chvíle, ale letos bych to chtěl alespoň v rámci možností změnit a chtěl bych se věnovat hlavně dětem. Na našem stole většinou nechybí oblíbená polévka s krevetami, losos, zelenina, dobré víno a některý z manželčiných výborných dezertů. Výzdobu vždycky ladíme do nějaké barvy, většinou je to červeno - zlatá nebo stříbrná kombinace, která se nám hodí do bytu. A zvyky? Těm se zatím s ohledem na nízký věk dětí moc nevěnujeme. Ale stejně si Vánoce nejvíc užiju, když jedeme k rodině mojí ženy na Moravu. Tam je klid od pražského shonu, kila cukroví, koukáme na pohádky, hrajeme si s dětmi, cpeme se od rána do večera, popíjíme...

 

Zdroj: NOVA

Foto: Archiv  TV NOVA

 

Mirka Bali

ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !

Bankovky