Bezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější receptyBezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější recepty Rebarborový koláč - nejoblíbenější receptyRebarborový koláč - nejoblíbenější recepty Rybízová marmeláda - nejoblíbenější receptyRybízová marmeláda - nejoblíbenější recepty Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Sobota 23.06. 2018
Dnes má svátek Zdeňka
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Cesty domů – Lída Bernátová, rozená Štroblová

16. 09. 2010 | Cesty domů

Lída Bernátová, rozená Štroblová (58 let)

Pro svou rodinu udělám všechno.

Bývalá sboristka v opeře, kdysi plná energie, dnes usedlá žena v domácnosti. Milující manželka a matka, jejíž hlavní touhou je udržet rodinu pohromadě. Téměř všechnu svou energii věnuje tomu, aby byl Rudolf doma spokojený. Ve výsledku je to tedy hlavně ona, kdo omezuje ostatní členy rodiny v zájmu toho, aby se tatínek nerozčílil. Dlouhá léta vedle despoty ji vysávají. Co dělat s tím, když Rudolf už o ni nestojí? Lída zkusí všechno, aby ho udržela doma. Jenže nic nezabírá… Přes všechny manželovy nevěry zůstala ve skrytu nekonečnou optimistkou.

 

Lídu Bernátovou hraje JITKA SMUTNÁ

Narodila se v roce 1952 ve znamení Berana v Praze. Nejdřív chtěla být po otci novinářkou, ale nakonec se rozhodla pro studium DAMU. První angažmá dostala ve Východočeském divadle v Pardubicích, pak odešla za režisérem Janem Kačerem do Státního divadla v Ostravě. Po čtrnácti letech se vrátila do Prahy – do Národního divadla. Strávila tam herecky šťastných 16 let. V roce 2007 přešla do Městských divadel pražských, kde má pestřejší repertoár. Můžeme ji vidět v inscenacích Saturnin, Krvavá svatba, Pan Kaplan má třídu rád, Dobře rozehraná partie. V Divadle v Řeznické účinkuje v představení Zlomatka, ve Švandově divadle v Žebrácké opeře, v divadle Na prádle v Motýlech. Zájezdové představení Dveře s Janem Hartlem vidělo už mnoho mimopražských diváků. V televizi se objevila v seriálech Velké sedlo, Bazén, Ordinace v růžové zahradě. Má za sebou mnoho inscenací a filmů, například Milenci v roce jedna, Sedm hladových, Dva lidi v ZOO, Návrat Idiota, Otesánek, Hodinu nevíš, Doktor od jezera hrochů a další. Hraje na kytaru, má ráda hudbu i poezii. Své autorské písničky zpívá ve svém komorním pořadu s dcerou Terezou Nekudovou, která je také herečka a zpěvačka. Syn Jakub Nekuda je jevištní technik. K životu potřebuje přírodu, umění a dobré přátele. Doufá, že ji dlouho neopustí pozitivní energie a chuť učit se nové věci.

 

Zdroj: Prima

 

Gabriela Straková

ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !