Tipy na dekorace pro krásnější podzim a zimuTipy na dekorace pro krásnější podzim a zimu Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna? Vánočka - nejoblíbenější receptyVánočka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Vánoční strom
Soutěžte s námi o 400 skvělých výher !!!
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Pátek 24.11. 2017
Dnes má svátek Emílie
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Ulice bojuje proti pirátství

24. 02. 2011 | Ulice
Tento týden se bude seriál Ulice TV Nova zabývat velmi intenzivně aktuálním a závažným tématem – INTERNETOVÝM PIRÁTSTVÍM. Malý Franta Liška s kamarádem Mirkem Toužimským budou nelegálně stahovat filmy z internetu. A právě na toto téma a jeho důsledky chtějí tvůrci oblíbeného seriálu televize Nova Ulice upozornit.

TV Nova bojuje proti pirátství nejenom tím, že toto téma otevírá v jednom ze svých klíčových dramatických pořadů, ale také celkovou strategií na internetu, kdy uživatelům nabízí zdarma veškerou svou vlastní tvorbu a v rámci nově spuštěného projektu voyo.cz zpřístupňuje i vybrané zahraniční filmy a seriály.

Tzv. pirátství každoročně stoupá díky rozvoji digitální technologie po celém světě. Jakým způsobem a v jaké výši poškozuje autory a nositele filmových i hudebních děl? Tato problematika bude jedním z témat čtvrteční Snídaně s Novou. Jejími hosty budou producent seriálu Ulice Michal Reitler a ředitelka nova-ulice-anca-ema-mirekČeské protipirátské unie Markéta Prchalová. Diváci budou moci také chatovat ve čtvrtek 24. února 2011 od 19:30 na webu Ulice s „provinilcem“ Františkem Liškou, kterého v seriálu Ulice ztvárňuje Matyáš Valenta.

Internetové pirátství ohrožuje český filmový průmysl největší měrou a působí filmovým tvůrcům, producentům, distributorům i ostatním subjektům, podílejícím se na výrobě a distribuci filmů, obrovské škody v řádu stovek milionů korun ročně. Jen loni způsobili filmoví piráti v ČR škody, převyšující 1,3 miliardy korun. Jak dokládá nedávný průzkum společnosti Envisional, přibližně 23,8 % celosvětového internetového provozu porušuje autorská práva, z toho v 11,4 % případů prostřednictvím BitTorrentu, v 5,1 % případů prostřednictvím filehostingových serverů a v 1,4 % případů prostřednictvím stránek, umožňujících online sledování filmů (např. Megavideo a Novamov).

I v Česku využívají statisíce a miliony uživatelů filehostingové servery a P2P sítě k šíření a získávání nelegálních kopií chráněných děl. Zpravidla si uvědomují, že sdílením nelegálních kopií porušují zákon, ale spoléhají se na zdánlivou anonymitu internetu. Zejména děti a počítačoví začátečníci však často netuší, že riziko skýtá i pouhé stahování z internetu. O nebezpečí stáhnutí nevhodného, například pornografického obsahu a nebezpečí zavirování počítače se hovoří poměrně často; o samotném principu fungování sdílejících služeb, které nutí uživatele zpřístupnit pirátské kopie chráněných děl, uložené na disku počítače, nebo přímo automaticky šíří stahovaný a již stáhnutý obsah dalším uživatelům, již méně.

Zejména mezi dětmi a mládeží je pak velmi rozšířeno šíření pirátských kopií i na vypálených CD a DVD, případně na flashkách. Pokročilejší pirát si zpravidla nenechá ujít příležitost pochlubit se kamarádům a spolužákům čerstvě staženou pirátskou novinkou a ochotně ji zkopíruje dalším zájemcům. Tím poruší autorská práva, ať už to dělá pro výdělek, či zdarma. Zatímco do poloviny roku 2001 filmové pirátství v ČR pravidelně klesalo až pod 10 %, od té doby zejména v důsledku rozvoje digitálních a informačních technologií, které umožňují velmi rychle, levně a bez ztráty kvality pořizovat a šířit pirátské kopie, úroveň audiovizuálního pirátství neustále roste až na současných více než 55 %.

Zdroj: NOVA

Veronika J.
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Ulice bojuje proti pirátství:

Ulice bojuje proti pirátství
Ulice bojuje proti pirátství
 
Čtěte takéKomentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !